Uygulamalarımız

ALÜMİNYUM GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

Binaların dış yüzeylerinde kullanılan giydirme cephe, yapının ara ve ana taşıyıcı elemanlarının bir araya getirilirken fonksiyonelliğinin ön planda bulundurularak verim sağlaması için kullanılan sistemdir.

  • Yapıları rutubetten, kinetik enerjiden, güneş ışınlarından ve zararlı etkilerinden koruması
  • Onarım ve bakım maliyetini en aza indirmesi
  • Estetik, hafif, dayanıklı, çevreci ve fonksiyonel olması
  • Su, ses ve ısı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunması

Bu nedenlerden dolayı son yıllarda cephe kaplamaları neredeyse gereklilik haline gelmiştir.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Alüminyum doğrama sistemleri uzun ömürlüdür. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda dahi mekanik özelliklerini korur , hassas ölçülerde üretimi yapılabilir. Geri dönüşümü çok kolay yapılabildiği için tekrar tekrar kullanılabilir. Mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

SKYLIGHT ÇATI IŞIKLIK SİSTEMLERİ

Yoğun ve kalabalık iş merkezlerinin aydınlatılması veya yüksek tavanlı yerlerin doğal ışık alabilmesi için mimari olarak oldukça şık tasarımlar olan skylight ışıklık sistemleri ilerleyen teknolojiyle birlikte günümüzde bir çok yapıda kullanılmaya başlanmıştır.

Binalarda doğal aydınlatmanın en kolay ve pratik yolu olan çatı sistemi gün ışığından maksimum derece yararlanılmasını ve enerji tasarrufu sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

Paslanma özelliği olmaması , su geçirmemesi , darbelere karşı oldukça dayanıklı olmasının yanı sıra doğal görünümü bozmaması skylight ışıklık sistemlerinin tercih edilme oranını arttırmıştır.

MOTORLU ALÜMİNYUM KEPENK SİSTEMLERİ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte motorlu otomatik kepenkler artık neredeyse her yerde kullanılmaya başlamıştır.

Metal , demir veya tahta malzemelerden yapılan eski tip kepenkler güvenlik açısından oldukça zayıf olmasının yanı sıra estetik açıdan da kötü bir görünüm sergiler.

Kaza yaşanma riskinin çok düşük olması , estetik duruşları sayesinde ortamda güzel bir görünüm sağladıkları için günümüzde herkes tarafından tercih edilir olmuştur.

ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL CEPHE SİSTEMLERİ

Kompozit panel cephe kaplama, alüminyum levhalar kullanılarak binaların dış cephesinin kaplanmasıdır. Alüminyumun kolay şekil alması sonucu üretimi de uygulaması da oldukça kolaydır. Diğer panel cephe kaplama maddelerine göre oldukça hafif olan kompozit paneller yatay yada dikey olarak uygulanabilirler.

Özel renk ve ebatlarda üretimim mümkündür.